DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

Zapraszamy na Grzybobranie!

              W niedzielę, 5 października br., zapraszamy do srokowskich lasów.  Czekać tam będą na  Państwa  „grzyby” pewniaki oraz inne atrakcje. Wszystko to w ramach imprezy charytatywnej organizowanej przez Srokowskie Stowarzyszenie „Sukces Każdego Dziecka” .

Miłych gości oczekujemy na Placu Rynkowym w Srokowie o godz. 11.00. Zapewniamy transport do wiaty myśliwskiej przy leśniczówce, przewodników po lesie, dwa ciepłe posiłki i dobrą zabawę.  Będzie to wspaniała okazja do wsparcia Programu Stypendialnego „Bociek”, skierowanego do uzdolnionej  młodzieży z Gminy Srokowo. Stowarzyszenie dwa razy w  roku przyznaje stypendia uczniom gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Środki finansowe na stypendia pochodzą z imprez charytatywnych organizowanych przez członków Stowarzyszenia, dotacji z Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, budżetu Gminy Srokowo, 1 % podatku dochodowego,  oraz darowizn od firm i osób prywatnych.

Na I semestr roku szkolnego 2014/2015  przyznaliśmy stypendia dla 3 gimnazjalistów i 9 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 14 września br. podczas Dożynek Powiatowych w Srokowie. W tym czasie ogromnym powodzeniem cieszył się, jak co roku, „Ogród Obfitości” czyli stoisko z potrawami domowej kuchni zorganizowane przez członków Stowarzyszenia, stypendystów i ich rodziców.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu „Ogrodu Obfitości” Pani Katarzynie Staniszewskiej, właścicielce Garmażerii „Pierożek”   w Węgorzewie.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierali i nadal pragną wspierać naszą działalność na rzecz młodzieży i jej rozwoju.

 

Alicja Kamińska – prezes stowarzyszenia

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.