Problemy z odśnieżaniem – może zlecić obsługę mieszkańcom?

Zeszłoroczna zima pokazała co potrafi, tegoroczna zima także skomplikowała codzienne życie wielu mieszkańców naszej gminy. A może po prostu należałoby zlecić odśnieżanie poszczególnych odcinków dróg i samych wsi mieszkańcom, którzy mają na to czas i odpowiedni sprzęt. W sąsiednich gminach rolnicy mają podpisane umowy na bieżącą obsługę zimowych nawierzchni – użytkują do tego własny sprzęt np. ciągniki, które uzbrajają w pługi.

5 komentarzy
 1. Tak się zastanawiam: kiedy wpis z 20 grudnia na temat zlecenia (odpłatnego) odśnieżania mieszkańcom gminy, zasłuży na jakąś reakcję. Pomysł jest bardzo dobry i wcale nie nowy – to się już dzieje! Ale nie u nas… Co powinniśmy zrobić, jak “przycisnąć” tych, którzy swoimi niemrawymi decyzjami ograniczają nasze życie zimą? Niektórzy z nas nie mogą dojechać do pracy, niektórzy – proszę sobie wyobrazić panie wójcie! – nie śpią po nocach z niepokoju, że nie dadzą rady dojechać z chorym dzieckiem na czas do lekarza, bo o karetce można zapomnieć, nie przebije się. Jak śpią ci, którzy nie mają takich problemów, ale są u władzy, więc powinni zagwarantować nam także poczucie bezpieczeństwa? Kto właściwie jest winien? Obawiam się, że nikt – i to jest straszniejsze niż ta zima…
  Szczęśliwego Nowego Roku!

 2. Nasze problemy z zimowym utrzymaniem dróg i chodników to zła organizacja pracy w Zakładzie Komunalnym – dlaczego pracę ludzie zaczynają od godz 7 rano – o siódmej rano to my mamy być w pracy. Niestety, to jest zakład oczyszczania gminy a nie kółko wzajemnej adoracji – rolnikom także trzeba dać czytelny znak z Urzędu, że oferty pracy ciągników z pługami będą przyjęte i to może trochę wcześniej a nie jak śnieg sparaliżuje wszystko.

 3. Odśnieżanie w formie usługi świadczonej przez mieszkańców gminy powinien już dawno być realizowany. Ciągłe “upodlanie” się mieszkańców przed ‘kerownikiem” zakładu komunalnego w srokowie i błaganie o odśnieżenie drogi do danej miejscowości po czym wysłuchiwanie ciągłych argumentów dlaczego droga nie jest odśnieżona jest juz na tyle meczące że mieszkańcy dają sobie spokój z telefonami bo wiedzą że karą jest tam dzwonić a i tak nic nie będzie zrobione. Uważam że osoby posiadajacy odpowiedni sprzęt, znający lokalne warunki i chcący odśnieżać powinni otrzymywać takie zlecenia od gminy. Niemniej znając nasze realia w przyszłym roku zima też nieoczekiwanie nas zaskoczy. Bo przecież u nas nigdy zimy nie było… Panie Wójcie, zacznij sie Pan juz dziś zastanawiać jak odśnieżać będziesz Pan gmine i swój elektorat gdy znów nas zaskoczy.

 4. Czy coś wiadomo na temat utrzymania dróg na terenie gminy Srokowo w sezonie zimowym 2011/2012?
  Czy może znów temat będzie odsuwany do ostatniej chwili bo być może zimy nie będzie… a jak będzie to oczywiście znów powiemy że nas zaskoczyła.
  Moim zdaniem czas najwyższy zastanowić się nad tym tematem…

 5. Traktorzystę na wójta! 🙂
  Nie żartuj sobie Traktorzysto – każdy kto się zajmuje odśnieżaniem dróg zawodowo, wie, że zimy nie będzie. Skąd wie? Bo Indianie chrustu nie gromadzili…
  Jakie to przerażające: Ty wiesz, że śnieg spadnie, ja wiem, że spadnie, nawet taboret w mojej kuchni coś przeczuwa, a oni Oni – nie!

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.