Księgowa – jakie cechy powinna mieć?

Dobra księgowa czyli jaka?

Każdym młody przedsiębiorca staje przed tym samym problem. Jak formę działalności wybrać. Które biuro rachunkowe będzie najlepsze. Tym bardziej, że w Elblągu jest w czym wybierać. Każdy bardziej doświadczony przedsiębiorca zgodzi się pewnie, że dobra księgowa sprawi, że firma będzie dobrze funkcjonować. Nie w tym żadnej magii chodzi o znajomość przepisów i profesjonalne podejście. To dwa elementy, które składają się na dobrego księgowego. Jak się zabrać za poszukiwania? Dziś wam na to pytanie odpowiem.

Nie zawsze jest potrzebna

Jeżeli zdecydowałeś się na jednoosobową działalność gospodarczą możesz rozliczać się sam. Nie jest to trudne, a w internecie znajdziesz masę poradników, które Ci w tym pomogą. Księga przychodów i rozchodów będzie twoim nowym przyjacielem. Samodzielne rozliczanie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a to na początku biznesu jest bardzo ważne. Wiele nowych firm upada ze względu na brak zaplecza finansowego. W internecie oprócz poradników znajdziesz także strony, które pozwolą Ci na wystawianie faktu oraz ich katalogowanie. Za drobną opłatą będziesz mógł skorzystać z pomocy doświadczonego księgowego. To bardzo fajna opcja dla jednoosobowych firm.

Nie bój się pytać

Większe firmy skazane są na pomoc biur rachunkowych. Pytania forach dotyczące wyboru biura zawsze są takie same. Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać biuro rachunkowe? Odpowiedź wbrew pozorom jest bardzo prosta. Trzeba wiedzieć co w tym biznesie jest istotne. Jeżeli idziemy do nowego biura pierwsza rzecz o którą powinniśmy zapytać to czy biuro posiada Certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów. Nie jest on konieczny do prowadzenia biznesu ale kiedyś był. Jeżeli biuro posiada taki certyfikat to masz pewność, że istnieje od wielu lat oraz spełniło warunki wymagane do jego otrzymania. Druga sprawa to ubezpieczenie OC. Przed urzędem skarbowym odpowiadasz Ty. Nie biuro rachunkowe czy główna księgowa tylko Ty. Jeżeli jest OC nie musisz się o nic martwić, bo jak coś pójdzie nie tak pieniądze z ubezpieczenia pokryją straty.

Zacznij od Googla

Wiedząc na co zwrócić uwagę poszukiwanie biura powinno być o wiele łatwiejsze. Większość osób swoje poszukiwania rozpocznie od wyszukiwarki Google. Wpisze księgowa Elbląg i będzie sprawdzać wyniki. Nie bądź lenie i umów się na spotkanie. Dzięki temu możesz uniknąć niepotrzebnego stresu w przyszłości.