Elbląg na weekend – co warto zobaczyć?

Elbląg na weekend – ciekawe miejsca

Elbląg – nie da się ukryć, że nie jest to popularny kierunek turystyczny. Szkoda, bo to niemałe miasto powiatowe w województwie warmińsko – mazurskim też skrywa ciekawe miejsca. Wielbiciele spędzania czasu na łonie natury na pewno będą zachwyceni Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, w którym można popływać kajakiem i maszerować po licznych szlakach, na przykład Szlakiem żółtym do Miejskich Wód. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, bowiem w Parku Krajobrazowym znajdują się szlaki zarówno oznaczone, jak i nieoznaczone. Co masz w planie? Elbląg na weekend!

Atrakcje miasta które trzeba zobaczyć

Atrakcje w Elblągu? Na przykład Stare Miasto, po którym można niespiesznie spacerować, bez tłumów, do które przyzwyczaiły nas starówki warszawskie czy wrocławskie. Warto również zobaczyć Katedrę Św. Mikołaja i Bramę Targową. Jeśli pogoda nie będzie dopisywać, to polecam przejść się do niezwykle interesującego Muzeum Archeologiczno – Historycznego, które mieści się na terenie Podzamcza dawnego Zamka Krzyżackiego przy bulwarze Zygmunta Augusta. Innym ciekawym muzeum, o którym nie można zapomnieć to Centrum Sztuki Galeria EL, w którym odbywają się często koncerty, wystawy, formy przestrzenne i w którym oczywiście możemy podziwiać malarstwo współczesne.

Miasto przyjazne dzieciom

Jeśli podróżujemy z dziećmi to ciekawymi pomysłami na spędzenie czasu jest wyprawa do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia lub do Parku Bażantarnia. Bażantarnia to zabytkowy park leśny i miejsce, w którym mieszkanie Elbląga mogą odetchnąć po ciężkim tygodniu pracy. Przez park przepływa Srebrny Potok, co czyni to miejsce jeszcze bardziej urokliwym.
Jak widać, w Elblągu zdecydowanie można spędzić ciekawy weekend, a atrakcje w Elblągu nie są na pewno mniej ciekawe niż w polskich resortach turystycznych. Co więcej, w Elblągu nie znajdziemy tylu turystów (jeszcze!), przez co możemy spokojnie odetchnąć na łonie natury lub w historycznym centrum miasta, niespiesznie popijając kawę bez stresu, że kolejni turyści czekają, aby zająć nasze miejsce. Ciekawe miasto które ma wiele do zaoferowania.