IV Mazurski Konwent Gier Planszowych we wspomnienia i liczby zaklęty

Zdjęcie użytkownika Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie.

W czerwcu, podczas wizyty, na którą zaprosił nas Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” (związanej z prezentacją planszówek), zostaliśmy poproszeni o zorganizowanie konwentu gier planszowych w Kętrzynie. Ustaliliśmy termin i miejsce oraz kto – być może – zechce wesprzeć finansowo nasze przedsięwzięcie. Nie wszystko poszło tak gładko jak mogłoby pójść, ale – jak to my, nomen omen „Zawsze Wygrani” – daliśmy radę.
Dlatego w miniony weekend odbył się IV Mazurski Konwent Gier Planszowych. Tym razem zorganizowaliśmy go w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie, we współpracy z Powiatowym Domem Kultury “Czerwony Tulipan”. Było jak zawsze: miło, pouczająco, wesoło, niebanalnie. Dzięki darczyńcom (Nadleśnictwo Srokowo i Centrum Ubezpieczeń W.Szychowska), którym należą się serdeczne podziękowania, mogliśmy wręczyć nagrody kilkunastu zwycięzcom w turniejach i konkursach.
Statystyka prosi, żeby o niej napomknąć:

odwiedziło nas 130 osób – dokładnie tyle ich figuruje na liście obecności (Biskupiec, Giżycko, Jankowice, Kętrzyn, Kosakowo, Linkowo, Mrągowo, Nidzica, Olsztyn, Pieckowo, Reszel, Srokowo, Św. Lipka); graliśmy w sumie 14 godzin;
mieszkańcy gminy Srokowo stanowili 21% uczestników – drodzy klubowicze: jesteście niezawodni!
mieszkańcy wsi to 27% uczestników – ciekawe jak to się przedstawia podczas innych imprez organizowanych przez miasto?
mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego to 93% uczestników – może warto (i czas) się pokusić o nagłośnienie takich wydarzeń poza granicami powiatu? Chyba, że nikomu nie zależy na promocji.
kobiety stanowiły 52% uczestników – mamy nadzieję, że demokracja, parytety i równouprawnienie są niesłychanie szczęśliwe!
uczestnicy do 18 roku życia stanowili 53%, najmłodsi z nich liczyli sobie zaledwie 5 lat (było ich troje i naprawdę grali!) – brawo młodzi! i kto mówi, że poza komputerem i komórką świata nie widzicie?
najstarszy uczestnik nie przekroczył 60 roku życia – co nam uświadamia, że na naszej mapie nadal są białe plamy…
nie mieliśmy zaszczytu gościć osób w przedziale wiekowym 18-27 lat. Zastanawiające, prawda?

Tak czy owak znowu troszkę wypromowaliśmy gminę. Niechcący.
Dziękujemy za pomoc w naszym przedsięwzięciu: za współpracę i współorganizację.
Srokowski Klub Planszowy „Zawsze Wygrani” pozdrawia wszystkich, którzy chcieli być z nami w te dni: wszelkie starania podejmowaliśmy z myślą o Was – jesteśmy wdzięczni, że nie poszły na marne.

 

2 komentarze
  1. Wasze imprezy zawsze są na dobrym poziomie. Nie brałem udziału we wszystkich ,ale fama głosi,że tak jest . Zabawne teksty regulaminu i inne budzą mój uśmiech, A bazgrołki z aktualnościami, rzekłbym, to wasz znak rozpoznawczy. Największe wrażenie robi logo,pieczątka i plan .Od razu widać, że nie działacie chaotycznie. Przydałyby się o ile mogę wtrącić 3 grosze, jakieś np koszulki, żeby wyłowić organizatorów z tłumu . Czasem potrzebna rada czy pomoc. Ale to drobiazg, bo jest naprawdę profeska! Gratulujemy- nie byłem sam 🙂

  2. Dziękujemy za słowa uznania! 🙂 To dla nas wiele znaczy 🙂
    Co do koszulek – to bardzo dobra rada i postaramy się załatwić takie “specjalne” koszulki 🙂

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.