Mikołajki-samograjki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

fot. Jeden z Mikołajów 🙂

Odbyły się!

Dzięki wspólnej pracy (tj. członków Srokowskiego Klubu Planszowego “Zawsze Wygrani” i pracowników naszego Gminnego Ośrodka Kultury) oraz wsparciu finansowemu przyznanemu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Srokowie – DZIĘKUJEMY!

Było nas 58 osób, z czego 2/3 to dzieci i młodzież gimnazjalna. Rozdaliśmy wszystkie nagrody i zjedliśmy prawie wszystkie ciasta i ciasteczka 🙂

Organizatorzy są bardzo z siebie dumni. Nawet z sytuacji, która powinna zaowocować niezliczonymi insynuacjami i prychnięciami, ale tak naprawdę była zabawna i znamienna (z cyklu: Walcz do ostatka). Opowiem ją Wam, tylko nie mówcie, że wiecie ode mnie:

Otóż zgodnie z planem pod koniec spotkania losowaliśmy 1 osobę, która miała otrzymać nagrodę za samo przybycie (szansę miał każdy kto wpisał się na listę obecności, nawet jeśli nie zdobył żadnego punktu, bo np. przybył w momencie podliczania punktacji, lub przyszedł, żeby się tylko przyglądać grającym – były 4 takie osoby). Żeby uniknąć podejrzeń o sprzyjanie komukolwiek (i inne takie…) najzdrowiej jest poprosić o wyciągnięcie losu osobę najmłodszą, bardzo zmęczoną bólem zęba i najlepiej zwisającą w ramionach Mamy. Okazuje się, że Los lubi bawić się losem, bo oczom zdumionego jury ukazał się numerek wskazujący… brata naszej najmłodszej, niby bardzo zmęczonej bólem zęba i sprytnie zwisającej w matczynych ramionach osóbki 🙂 Brawo Tadziu! Oby Los zawsze tak sprzyjał Tobie i Twojej rodzinie*!   (* nie dotyczy bólu zęba, ma się rozumieć!)

🙂

Dziękujemy:

 • uczestnikom za obecność, wypieki na twarzach i dobrą zabawę
 • ich dorosłym opiekunom za życzliwy uśmiech
 • każdemu skrzatowi, reniferkowi i OsobieUkrywającejPodUbraniemArbuza – za zaangażowanie i opiekę nad uczestnikami pomimo bólu głowy, zmęczenia i przeciążenia
 • jw. za pyszne domowe ciasta
 • osobom robiącym zakupy i dbającym o wystrój i akcenty mikołajkowe
 • za plakaty, naklejki i inne Facebooki 🙂
 • za “przerzut” i zapakowanie prezentów-nagród
 • za mikołajkowe czapki – bez nich to wszystko wyglądałoby jak “Niewiadomocozgramiplanszowymigdziekolwiek”
 • za wszystkie działania, które zapobiegły lub zminimalizowały chaos czyhający w każdym kątku

Z Wami można wszystko!

Jaki jest kolejny punkt programu?

🙂

 

4 komentarze
 1. Tak, bardzo udane mikołajki. Trzy godziny upłynęły niewiarygodnie szybko. Wszystko działało jak naoliwiona maszyna 🙂 Dzieci spisały się na medal! Cały czas grały i grały, a na koniec uśmiechnięte twarze na widok upominków (gier) – wspaniały czas 🙂

 2. Dobry czas, wyśmienite rozgrywki, twórcze rozwiązania, a wypieki niebo w gębie 🙂 Czego chcieć więcej? Więcej wspólnego czasu a mniej uzależniającego komputera!

 3. … i ja tam byłam, i wspaniale się bawiłam……
  to było przesympatyczne popołudnie! Srokowski Klub Planszowy „Zawsze Wygrani” po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zaoferował naszej społeczności ( tej mniejszej i większej) wspaniałe chwile!!!
  Dzieci, z wielką pasją i radością przechodziły z miejsca na miejsce aby zagrać w coraz to inną grę, by móc zdobywać kolejne punkty, które przybliżały do wygranej, Dorośli, na początku ostrożnie z boku przyglądali się zabawie, ale w końcu nie wytrzymali i też “ruszyli na podbój” , odrywając się choć na chwilę od codzienności. Było SUPER !!!! Dziękuję!!!

 4. My też dziękujemy za miłe słowa. Fakt, że i bez nich robilibyśmy swoje, ale – nie ukrywajmy – dobrze jest wiedzieć, że innych cieszy to samo co nas 🙂 Pozdrawiamy i do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.