TAEKWONDO – pierwsze spotkanie w pierwszą sobotę marca.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami taekwondo, trener – pan Tadeusz Snopek, obiecał wygospodarować czas w sobotnie popołudnia. Ponieważ jednak musi się trzymać od dawna ustalonego grafiku wyjazdów treningowych i spotkań turniejowych, nie jest w stanie poświęcić każdej soboty. W związku z tym do końca roku szkolnego nie gwarantuje na razie systematycznych sobotnich spotkań, aczkolwiek będzie się bardzo starał. Natomiast, jeśli liczba chętnych utrzyma się na poziomie 20 osób, w przyszłym roku szkolnym rozpoczną się regularne treningi.

Póki co, do zobaczenia w sobotę, 7 marca, o godz. 14, w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Srokowie.

Prosimy o przygotowanie strojów sportowych (spodnie dresowe i koszulki, najlepiej ćwiczyć boso). Oprócz treningu odbędzie się spotkanie organizacyjne, dlatego warto, żeby pojawili się również rodzice.

Zapraszamy

 Info dla ciekawskich:

Twórca Taekwondo, gen. Choi Hong Hi, mawiał, że

jest to sztuka dyscyplinowania umysłu poprzez dyscyplinowanie ciała.

 

Co warto wiedzieć o Taekwondo:

– kształtuje koncentrację, samodyscyplinę, zdolność przewidywania, oraz dynamikę ruchu,

– jest to sport angażujący cały układ mięśniowy – doskonale uelastycznia mięśnie i stawy maksymalnie zwiększając ich siłę, wytrzymałość i żywotność; trening podnosi też tętno, zwiększając wydolność serca i płuc,

– ćwiczenia zmierzające do opanowania konkretnych technik używanych w tej sztuce walki powodują przede wszystkim wzmocnienie mięśni brzucha, grzbietu i nóg, co znacząco wpływa na korekcję wad postawy,

– nie wymaga kosztownego sprzętu ani specjalnych warunków do ćwiczeń,

– przy uprawianiu tej dyscypliny sportu rzadko narażamy się na obrażenia i naprężenia mięśni – ponieważ ciało samo wyznacza granice możliwości, warunki fizyczne wpływają na tempo treningu.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.