ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

11 grudnia 2014r. to jest we czwartek  o godzinie 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się zebranie informacyjne w sprawie segregacji śmieci.
Tematyka spotkania:
– zasada działania systemu selektywnej zbiórki odpadów na terenie dwunastu gmin zrzeszonych w Mazurskim Związku Międzygminnym – Gospodarka Odpadami,
– zasada segregacji na frakcje „mokre”, „suche”, i „zmieszane”,
– zadania punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych),
– odpady niebezpieczne i wielkogabarytowe (prawa i obowiązki konsumentów),
– szkodliwość spalania odpadów w domowych systemach grzewczych,
– korzyści kompostowania odpadów w przydomowych ogródkach.
ORGANIZATOR SPOTKANIA: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.

Więcej informacji na plakatach wywieszonych na tablicach informacyjnych.

Sołtys Sołectwa Srokowo – Regina Wieczorek

2 komentarze
  1. Z tego co mi wiadomo takie spotkanie ma się odbyć również w świetlicy wiejskiej w Kosakowie jutro o godz. 16. Może gdzieś jeszcze? Warto się zorientować, nie zawsze trzeba zasuwać do Srokowa, żeby się dowiedzieć co w trawie piszczy.

  2. Zgadzam się w 100% inne miejscowości mają też świetlice może nie Dom Kultury i mógłby ktoś się pofatygować nie koniecznie jakiś dyrektor ale może kierownik i poopowiadać dla tak nie zorientowanych mieszkańców co z tymi śmieciami. Opłaty to wiadomo jak pobierać i upominać ale z informacjami to ciężko jak i co?Czekamy na rezultaty nowego prezesa Związku,który zapewnił na wrześniowej czy październikowej sesji,że zrobi wszystko by wszyscy byli zorientowani i wiedzieli za co płaca.
    No a ta wycieczka do Spytkowa by obejrzeć nową maszynę do segregacji śmieci jest bardzo pouczająca bynajmniej może ktoś tak jak ja zauważy ,że w stercie odpadów po rzekomej segregacji jest masa szkła, które zdaniem jednego z panów .który oprowadzał nas po zakładzie nadaje się na kompost do parku bądź ogrodu.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.