“Zwężone” możliwości

Zima wstrzymała prace przy remoncie drogi Węgorzewo-Srokowo-Kętrzyn. Ostatnia aktywność budowlańców skupiła się na budowie chodników i infrastruktury parkingowej na ul. Kętrzyńskiej.  Tempo i zakres prac robi świetne wrażenie, poza jedną sprawą – zjazd na gminną posesję, gdzie mieści się stacja paliw zwężony został w taki sposób, że wyjazd i wjazd większego sprzętu jest poważnie utrudniony.

Już przed zmianami związanymi z przebudową naszej drogi wjazd ten charakteryzował się dużym nachyleniem.  Zakres wykonanych prac pozwala  zauważyć, że nachylenie jeszcze się powiększy a składy ciężarowe i ciągniki z przyczepami mają (a będą miały jeszcze większy) problem z wjechaniem od strony Kętrzyna lub wyjechaniem z tej posesji  na Kętrzyn.  Wjazd od strony centrum Srokowa jest także utrudniony.

Szkoda, że projektant tego odcinka drogi nie podszedł do tematu “zdroworozsądkowo” i nie uwzględnił specyfiki posesji, do której ten wjazd prowadzi – to przecież teren, który jest i będzie użytkowany przez ciężki  sprzęt różnego rodzaju. Trudności związane z wjazdem i wyjazdem mogą także wpłynąć na decyzję potencjalnego inwestora zainteresowanego zakupem terenu i  hal po byłym POM-ie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.