Sinieckie Dni Rodziny – relacja Pani Sołtys

W dniu 23.06.2012 (sobota) o godzinie 1330 rozpoczęły się w Sołectwie Siniec obchody Dnia Rodziny i Sportu. Mieszkańcy wraz ze swoimi pociechami licznie przybyli na tę uroczystość. Mieliśmy wielu gości, którzy przyjechali do swych rodzin i przy okazji odwiedzili naszą imprezę. Gościliśmy także przedstawicielkę Urzędu Gminy – Panią Skarbnik, która zawsze gorąco i mocno wspiera nasze sołectwo we wszelkich inicjatywach i przedsięwzięciach. Fundusze na tegoroczną imprezę zarezerwowane zostały w funduszu sołeckim. Udało się je wykorzystać i dzięki przychylności Urzędu Gminy w Srokowie mogliśmy za sumę ponad 1000 złotych zorganizować obchody Dnia Rodziny i Sportu. GOPS w Srokowie również nas nie zawiódł i przeznaczył na tę imprezę ponad 200 złotych. Dom Kultury w Srokowie wypożyczył sprzęt, za co bardzo im dziękujemy. Dziękujemy również anonimowemu sponsorowi z naszej miejscowości za wsparcie finansowe imprezy.
Po przywitaniu i życzeniach dla Wszystkich rodzin, dzieci odśpiewały piosenkę „ Koko Koko Euro Spoko” zagrzewającą zawodników do walki. Zaraz potem rozpoczął się mecz – dorośli przeciwko młodzieży. Po zaciętej grze wygrali dorośli 8 : 7. Drużyna wygranych została nagrodzona gadżetami , które ufundował właściciel sklepu w naszym sołectwie. Po meczu rozstrzygnięto kulinarny konkurs „Ale ciacho” . Jury nagrodziło ciasto pod nazwą „ Chałowa Sołtysowa”. Organizatorzy przygotowali wiele konkursów i konkurencji sportowych dla wszystkich uczestników we wszystkich przedziałach wiekowych.- przegląd piosenki i wierszy wśród dzieci, gdzie nagrodami były książeczki i słodycze, konkurencja sprawdzająca wiedzę drużynową , konkurencja taneczna , przeciąganie liny, podnoszenie ciężarów, jazda na nartach, skoki na skakance , kręcenie hula hop, skoki na piłce, powożenie „rydwanem sinieckim”, przenoszenie na workach. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni za wysiłek i odwagę drobnymi nagrodami zakupionymi przez organizatorów. Dzieci dostały słodycze i lody, dla wszystkich była kiełbaska i napoje przy ognisku i fajnej muzyce. Z pieniążków sołeckich zostało zakupione paliwo, które wykorzystaliśmy na uprzątnięcie i przygotowanie placu, w co zaangażowali się wszyscy mieszkańcy.
Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów – GOPS w Srokowie , Urzędowi Gminy w Srokowie, Kierownikowi Domu Kultury w Srokowie i naszemu anonimowemu sponsorowi z sołectwa. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zorganizować tak wspaniałą imprezę integrującą nasze Sołectwo.
Jeden komentarz
  1. Takich imprez życzę Wszystkim mieszkańcom Sołectw w Naszej Gminie, a nie jak w Naszej miejscowości do tej pory. Wszyscy dla poprzedniego Pana sołtysa Nasi mieszkańcy to darmozjady i nic nie warci ludzie, a wszędzie dookoła było mnóstwo plotek na każdy temat tylko nie Pana Sołtysa, bo to przecież taki kulturalny i prawy obywatel . Wybrane grono jego pupilków na jakichkolwiek imprezach bawiło się u niego pod dachem reszta zaś w zagrodzie cielęcej pełnej krowich odchodów. Do tej pory chodzi i rozpowiada co te dwie cytuję”głupie” zrobią w sołectwie. A jednak można a prawda strasznie boli.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.