Srokowski akcent akcji “Polska Na Rowery”

3 czerwca 2012 w niedzielne południe z Placu Targowego na rowerach, polnymi drogami przed siebie wyruszyła 37-osobowa grupa uczestników akcji “Polska Na Rowery”. Celem rajdu był parking w Osikowie, gdzie przygotowane zostało ognisko i kiełbaska z napojami dla każdego uczestnika. Rowerzystom nie przeszkodził przelotny deszcz na początku imprezy. Dodać także należy, że nie zmęczyła ich także ośmiokilometrowa trasa – po małym odpoczynku i poczęstunku na trawiastym boisku rozpoczęły się zmagania sportowe w grach zespołowych. W późnych godzinach popołudniowych uczestnicy rajdu wrócili tymi samymi polnymi drogami do Srokowa.

W weekendowe Święto Cykliczne odbyło się 85 imprez w całym kraju – to o 20% więcej niż w roku ubiegłym. W tym roku najwięcej imprez rowerowych zostało zorganizowanych w województwach: dolnośląskim, śląskim, pomorskim, łódzkim i mazowieckim. W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim imprez rowerowych było najmniej. Pomysłodawcą przyłączenia się do akcji “Polska Na Rowery” była Pani Sołtys Srokowa – znany miłośnik “dwóch kółek”, stroną organizacyjną zajęło się sołectwo Srokowo.
Już dziś zapraszamy na rajd w przyszłorocznej edycji akcji “Polska Na Rowery”.
Organizatorzy dziękują Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za dofinansowanie zakupu kiełbasek i napojów dla uczestników.


Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.