Slavek i Slavko – piłkarski akcent w Solance

Sołectwo Solanka dzięki dwóm zabawnym postaciom ustawionym w centrum wsi, tuż przy trasie Kętrzyn-Węgorzewo w świetny i oryginalny sposób promuje własną miejscowość. Każdy przejeżdżający kierowca lub pasażer zapamięta, gdzie stoją wielkie słomiane ludziki w strojach i stylizacji nawiązującej do aktualnie trwającej pory roku lub okresu świątecznego. Znam rodziców, którzy odwiedzają Solankę ze swoimi pociechami, aby pokazać postaci w nowych odsłonach. Dziś w Solance stoją Slavek i Slavko – repliki maskotek Euro 2012.
Pomysłodawcą i wykonawcą tej skutecznej akcji promocyjnej jest Pani Sołtys Solanki – Agata Łata. Wspiera ją w tym rodzina i mieszkańcy Solanki – wyniki tej pracy zespołowej są imponujące. Brawa, jeszcze raz brawa.

3 komentarze
  1. A już myślałam, że tylko ja to widzę 🙂
    Wiele razy myślałam o tym, że jest to inicjatywa warta pochwały i kilku słów na tej zacnej stronie. Od lat podziwiam z rodziną działania mieszkańców Solanki: niezmiennie z zachwytem nad pomysłowością i podziwem dla pracowitości.
    Znajomi – nawet ci, którzy odwiedzają nas raz w roku – specjalnie jadą przez Solankę, żeby zobaczyć “co tym razem”.
    Tak trzymać!

  2. Dla Pani Sołtys z Solanki pogratulować pomysłowości! Ja również oczekuję za każdym razem – Co tym razem się pojawi?! I zawsze jest to bardzo miłe zaskoczenie – jak tym razem! GRATULUJĘ!

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.