@omet13 pisze:

“Witam jestem tu nowym użytkownikiem z uwagi na to iż pewne sprawy nie są poruszane na tej stronie. Mianowicie chodzi mi o naszą młodzież . Widzimy codziennie stojące młode osoby na srokowskim placu w rejonie sklepów, popijających piwko, palących papierosy. Czy w naszej Gminie ktoś znajdzie im zajęcie ??? Gdzie jest sport i fundusze na to ??? Wielokrotnie o to walczyliśmy z wójtem Gminy i nic. Radnych to nie interesuje i żeby nie działalność chłopaków z Ometu to tu by nic się nie działo. Czy ktoś w końcu poruszy kwestie sportu w naszej Gminie i zapewni warunki dla naszej młodzieży do rozwijania swoich hobby ??? Powalczmy o to razem . Czekam na jakiś ruch ze strony prowadzących portal srokowo-online.”

11 komentarzy
 1. Dziś, jadąc samochodem przez ulice Srokowa ok. godz 19 miałam to samo odczucie – te dzieciaki snują się w grupach wzdłuż i w poprzek ulic, ci z nielegalnymi w ich wieku używkami chowają się a to za garażem, a to za jakimś płotem. Problem jest chyba bardziej złożony, niż nam się wydaje – brak pomysłu dorosłych na zagospodarowanie dzieciakom czasu, brak charyzmatycznych zapaleńców, którzy poświęcą swój czas na stworzenie czegoś od podstaw (tu nie tylko chodzi o sport, ale np o taniec, kino, fotografię itd), brak ogólnodostępnej, bezpiecznej przestrzeni, która nie będzie przez opiekunów traktowana jak wylęgarnia wszelkiego zła, no i nie zapomnijmy o powiedzeniu “z niewolnika nie ma pracownika” – jeśli kogoś się do czegoś zapędza na siłę, to raczej nic dobrego z tego nie wyniknie. A tak w ogóle – nie bardzo mogę sobie przypomnieć, jak ja w ich wieku spędzałam wolny czas, może trochę demonizujemy uliczne kontakty naszych dzieci?

 2. Ja proponuję spotkanie z zarządem stowarzyszenia sportowego Omet Srokowo i rozmowę z chłopakami na temat powyższego zapytania z mojej strony na temat naszej młodzieży . Chcę zaznaczyć że już w tamtym roku próbowaliśmy wywalczyć z wójtem pieniądze na trenowanie naszych najmłodszych kolegów z sp i gimnazjum i doprowadzenia ich do grania i rozwijania pasji lecz mimo tego że na treningach prowadzonych było nawet po 35 osób wójt nie wyraził zgody na ich uczestnictwo w lidze . Tak więc zapraszam do rozmów z naszymi przedstawicielami.

 3. @omet13: czy ja dobrze zrozumiałam? Wójt wyraża zgodę na uczestnictwo w lidze? Po co komu taka zgoda?! To już nawet potrenować nie można bez zgody wójta?
  A w badmintona zagrać można?
  A jak dzieci na skakance chcą poskakać, to najpierw pismo do gminy mam pisać?
  A oddychać można, czy robię to nielegalnie?

 4. Omet13, powiedz proszę, czy zarząd stowarzyszenia Omet Srokowo ma jasną wizję, pomysł na zrobienie czegoś z młodszymi dzieciakami? Możesz przedstawić ten projekt? I czy potrzeba na to pieniędzy, a jeśli tak, to jakich? Może uda się znaleźć jakieś pasujące konkursy unijne? Gra warta świeczki. Prześlij założenia na naszego maila srokowoonline@gmail.com, wrzucimy na stronę i może znajdzie się parę osób, które pomogą.

 5. Mówisz o młodzieży, a za chwilę dodajesz “kolegów”. Z tego co wiem młodzież to określenie odnoszące się zarówno do chłopców jak i do dziewcząt. Wiele się mówi o szczególnie złej kondycji wśród dziewcząt, w szkole są dyskryminowane na zajęciach W-F, a programy sportowe pozalekcyjne (jak widać) kierowane są tylko do chłopców. Zdaję sobie sprawę z tego, że sporo dziewcząt nie ma wcale chęci by się dodatkowo poruszać, szczególnie w gimnazjum, ale nic się nie robi w kierunku by to zmienić. Kobiety nie są tylko po to by stać przy garach, lub leżeć i pachnieć. Powinno się próbować zaszczepiać w nich pasje także do sportu. Jeśli myślicie poważnie o rozwijaniu pasji jaką jest niewątpliwie sport, powinniście stworzyć też ofertę atrakcyjną dla dziewcząt i nie poddawać się, gdy na początku zainteresowanie będzie niewielkie. Należy tylko odpowiednio to rozpropagować wśród młodzieży, by mieć pewność, że do wszystkich trafiła np. spotykając się z uczniami bezpośrednio w szkole i nie sądzę, by szkoła wam to utrudniała. Wiem, że wśród dziewcząt w naszej gminie są i takie, którym bardzo dokucza brak odpowiednich zajęć sportowych(np.gimnazjum). Należałoby także zwrócić uwagę na ciągle wzrastający odsetek młodzieży z wadami postawy, to także o czymś świadczy. Uważam, że są to bardzo istotne problemy w naszej gminie (i nie tylko) oraz że należałoby zwrócić na nie szczególną uwagę. I tu właśnie staje się widoczne jak ważna jest rola pasjonatów takich jak w waszym stowarzyszeniu, przemyślcie to i rozwijajcie skrzydła.

 6. Koszty jakie by były potrzebne do zrealizowania dla najmłodszych naszych mieszkańców zajęcia nie są wielkie. zakup 2 par stroi i butów , sprzęt piłkarski oraz trener są . Do tego dochodzi także dojazd i to wszystko . Najważniejsze w tym wszystkim jest też zainteresowanie rodziców i zachęcanie ich do mobilizacji dzieci. Mówię także o kobiecej drużynie którą można również stworzyć i zgłosić do rozgrywek. Można również podjąć działania ze stowarzyszeniem by zorganizowało jeszcze coś np dla całych rodzin.

 7. A jednak zagrają !!!
  autor: Administrator, 2012-08-08 08:28
  Nowa Drużyna w Srokowie ! Od sezonu 2012/2013 w lidze juniorów ( okręgowa ) będą występować młodzi zawodnicy Srokowskiego Ometu . Nigdy wcześniej w Srokowie tak drużyna nie istniała . W dniu 07.08.2012 r w Urzędzie Gminy Srokowo zapadła decyzja o utworzeniu grupy młodzieżowej piłkarzy Ometu. Dzięki wspólnej współpracy Radnych Gminy Srokowo oraz Zarządu i Członków Stowarzyszenia Sportowego Omet udał się doprowadzić do rozgrywek naszych młodszych kolegów.

  Życzymy im samych sukcesów w lidze !

  Szczegóły meczów i lista graczy zostanie opublikowana w późniejszym terminie .
  Proszę przyłączyć się do strony internetowej klubu – uksometsrokowo.futbolowo.pl

 8. a gdzie są szanowni państwo rodzice tych biednych dzieciaczków które są skazane na używki w tym naszym szarym złym niedocenionym Srokowie? Oni też powinni się pochylić nad tym problemem. Piękny orlik w Srokowie jest ale te biedne dzieci chodza z pilkami i graja na osiedlach. Wytłumaczcie mi prosze dlaczego tak jest?

 9. Niech grają choćby i na osiedlach, ważne aby uprawiały sport, to nie będzie czasu na używki i niszczenie pięknych, nowych instalacji na placach zabaw.
  Gratulacje dla Stowarzyszenia “Omet” – świetny pomysł z drużyną juniorów.

 10. W takim razie pieniądze na budowe orlika poszly w błoto, bo przecież osiedle to najlepsze boisko…
  Niech grają na osiedlach, ale niech nie śmiecą, nie przeklinają, nie wrzeszczą po 22, i niech biorą na siebie odpowiedzialność jeśli wybiją komus szybe w domu/ samochodzie..

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.