Co słychać w Projekcie „Tajemniczy świat owadów”?

Minęły kolejne miesiące. Czas wakacji w projekcie nie był „martwy”. 30 uczniów naszego gimnazjum, realizatorów projektu odbyło kolejne dwie wycieczki współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na początku lipca młodzież pojechała do Białowieży, zaś przed końcem wakacji do Wigierskiego Parku Narodowego.
Jak przystało na projekt o owadach to one właśnie były najbardziej poszukiwane podczas tych wypraw.
Znaleźliśmy mega wielkie owady w muzeum Białowieskiego parku Narodowego, poznawaliśmy też okazy innych zwierząt – mieszkańców puszczy. Mimo zapowiadanej na ten dzień pogody z opadami nasze wędrowanie po puszczy odbywało się jedynie przy lekkiej mżawce. Aura okazała się nam łaskawa.
Podczas wyprawy do Wigierskiego Parku Narodowego mieliśmy pogodę upalną. Wędrując ścieżkami edukacyjnymi „Jezioro” oraz „Las” poznawaliśmy na ich kolejnych stacjach faunę, florę tych terenów, ale nasze oczy wypatrywały w parku głównie owadów. Udało się nam także dojrzeć latającego bielika.
W dyrekcji parku obejrzeliśmy wystawę zwierząt, którą pani przewodnik ciekawie nam zaprezentowała. Wielu zrobiło sobie ciekawe zdjęcia z różnym porożem. Obejrzeliśmy także film o Wigierskim Parku Narodowym.
Wróciliśmy do Srokowa zgodnie z planem ok. godz.19 na Turniej Miast Partnerskich.
Obecnie rozpoczęły się już kolejne zajęcia z projektu.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.