Gratulacje dla “szóstali” z Jegławek!

Proponuję na moment wrócić do artykułu o świetnych wynikach tegorocznego testu szóstoklasistów z naszej gminy. Przypomnę: średnia w naszej gminie to 27,1. Proszę je przeanalizować sercem, nie tylko rozumem: nasze dzieci warte są pochwał, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę następujące dane:

– średnia krajowa: 25,2

– średnia w województwie: 24,9

Byłoby nie fair wobec uczniów Szkoły Podstawowej w Jegławkach, gdybym nie powiedziała, że na tym tle zasługują na szczególne wyróżnienie osiągając najwyższą średnią w gminie: 31,67  !!! Kto wie? – może, gdyby pogmerać w danych okazałoby się, że są najlepsi nie tylko w gminie, czy powiecie, ale i województwie…?

Brawo! Życzę Wam, abyście utrzymali ten wysoki poziom w gimnazjum, szkole średniej i … gdziekolwiek los Was zaprowadzi 🙂  Jesteśmy z Was dumni – zróbcie wszystko, aby tego nie zepsuć.

Przy okazji pragnę też pogratulować uczennicy Szkoły Podstawowej w Jegławkach – Basi Pietrasik, która 5 maja wygrała Powiatowy Konkurs Recytatorski i tym samym zakwalifikowała się do XXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego “Spotkania z poezją”. Konkurs wojewódzki odbył się wczoraj, Basia nie zdobyła co prawda laurów, ale – musicie przyznać – daleko zaszła 🙂

2 komentarze

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.