Sesja Rady Gminy 30 XII 2010

30 grudnia 2010r. o godz. 13:00 w sali lustrzanej Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się III sesja Rady Gminy Srokowo. Porządek obrad obejmuje:

   a) zmiany uchwały Nr XXXIV)160)2001 Rady Gminy Srokowo z dnia 28 grudnia 2001 r.
   b) zmiany uchwały Nr V)16)94 Rady Gminy w Srokowie z dnia 15 września 1994 r. w sprawie utworzenia Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Srokowie,
   c) wskazania osoby upoważnionej do wykonywania czynności związanych ze zlecaniem podróży służbowej dla Przewodniczącego Rady Gminy,
   d) ustalenia wynagrodzenia dla Wójta Gminy Srokowo,
   e) wyznaczenia przedstawiciela Rady Gminy do Zgromadzenia Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami,
   f) zmiany uchwały Nr XLVII)197)06 Rady Gminy Srokowo z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie przystąpienia do związku Stowarzyszeń na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich i wyznaczania przedstawiciela do prac w Związku.
   g) zmian w budżecie gminy Srokowo na 2010 r.
   h) Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych Rady Gminy.
   i)  
Sprawy różne i wolne wnioski.

 

4 komentarze
  1. Mam pytanie! Dlaczego w tak małej gminie jak nasza potrzeba dwóch wiceprzewodniczących Rady Gminy? Czy to jest wymóg legislacyjny czy też uchwała naszej RG ??? Sądzę, że jeden by wystarczył- więc po co drugi? Mam nadzieję, że nie po to by mieć wyższą dietę!

  2. Jednym z punktów III sesji jest ustalenie wynagrodzenia dla Wójta Gminy Srokowo. Ciekawe czy pracownicy Urzędu Gminy też będą mieli zmianę wynagrodzeń? Zdaje mi się, że podwyżek płac w UG nie było od dawna. A może i Wójt Gminy Srokowo pozostanie przy dotychczasowym wysokim wynagrodzeniu?

  3. Dwóch przewodniczących mamy zapisanych w statucie gminy – do przejrzenia na BIP Srokowo, wiceprzewodniczący zarabiają o 130 zł więcej niż szeregowy radny. Mam nadzieję, że nie zarobki pchają radnych do kandydowania…

  4. Kolejne pytanie: co takiego ważnego robi drugi wiceprzewodniczący,że jest potrzebny w tak małej gminie? Sesje są raz czasem dwa razy w miesiącu a i tak przewodniczący zajmuje się wszystkim wice… tylko siedzi i o 130 zł ma większą dietę. Policzmy 12 x 130= 1560 zł rocznie razy 4 = 6240 złotych no nie mało za nic nie robienie! Czy nie lepiej te pieniądze przekazać np. na stypendia dla niezamożnych a zdolnych dzieci? A zapis w statucie o 2 wice można zmienić na zapis o 1 wice. Pomyślcie Radni o tym !

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.